FESTIWAL PŁYWANIA KINDER+SPORT 24.04.2017R.

DNIA 24.04.2017R. o godz.9.00 odbędzie się FESTIWAL PŁYWANIA KINDER+SPORT

Miejsce: Kryta pływalnia ul. Żeromskiego 5 Sosnowiec

PONADTO W RAMACH PUNKTU KIBICOWANIA MILE WIDZIANI RODZICE.

Grupa zaawansowana : węgorze

 1. Mateusz Pinczak
 2. Wojciech Słota
 3. Filip Czapiński
 4. Mateusz Masalski
 5. Dominik Nowak

Sztafeta mokrej koszulki –  węgorze
To klasyczna sztafeta, gdzie zawodnicy zamiast pałeczki przekazują sobie koszulkę.

 

Mission Possible- węgorze

Dzieli dzielimy na kilkuosobowe drużyny. Każda osoba z drużyny przechodzi przez Tor przeszkód – zadaniem każdego uczestnika jest wskok do wody, dopłynięcie do kółka, zanurkowanie i wynurzenie głowy w kółku, ponowne zanurkowanie i wypłynięcie z kółka, dopłynięcie do deski, przepłynięcie z nią (trzymając ją przed sobą) do ósemki. Po drodze należy zanurzyć 5 razy głowę w wodzie, biorąc wdech – wydech. Ósemkę należy umieścić między nogami i dopłynąć do mety. Zawodnicy z poszczególnych drużyn przepływaja tor na zasadzie sztafety.

Grupa zaawansowana : rekiny

 1. Natalia Jakubczyk
 2. Martyna Greń
 3. Maja Stachowicz
 4. Hanna Markocka
 5. Ksawery Berendt

Wyścig fok cyrkowych – rekiny.

Dzieci płynąc od brzegu do brzegu pokonują po kolei dmuchane koła, wygrywa ta drużyna, której zawodnicy, jako pierwsi ukończą wyścig.

Poszukiwacze skarbów – rekiny.

Zatapiamy w basenie kilka przedmiotów – po dwa każdego rodzaju. Wygrywa ta drużyna, która pierwsza wyłowi swoje skarby.

Grupa początkująca: żabki

 1. Patryk Pichit
 2. Marcel Surma
 3. Emilia Łaskawiec
 4. Lena Załucka
 5. Maja Karcz lub Marta Drozd

Sztafeta z deskami – żabki

Sztafeta realizowana na basenie, zawodnicy pływają z deskami, na każdym brzegu następuje zmiana, wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza ukończy zadanie.

Wodni tragarze – żabki
Do wyścigu potrzebne są ósemki pływackie – każda drużyna ma swój zestaw. Na jednym brzegu układamy wszystkie ósemki. Zadaniem dzieci jest ich przeniesienie na drugi brzeg – każdy członek drużyny może zabrać tylko jedną ósemkę. Wygrywa ta drużyna, która pierwsza przeniesie wszystkie ósemki na drugi brzeg.

Grupa początkująca: rybki

 1. Zabielska Róża

2. Stella Berendt

3. Amelia Gajos

4. Mateusz Gajos

Sztafeta Delfina – rybki

Zabawa realizowana na części basenu, gdzie dzieci mają grunt. Drużynę dzielimy na 2 części – część dzieci z drużyny staje z jednej strony basenu, zaś druga część dzieci na drugim końcu basenu (w miejscu do którego mają grunt). Zadaniem zespołów jest przeprowadzenie piłki od początku toru do wyznaczonego miejsca, używając do tego celu wyłącznie nosa. Dzieci idą po dnie, nie płyną. Każde dziecko pokonuje jedną niepełną długość basenu. Wygrywa ten zespół, którego wszyscy zawodnicy jako pierwsi ukończą konkurencję.

Nosiwoda – rybki

Każda drużyna otrzymuje gąbki oraz wiaderko. Za pomocą liny określamy środek basenu w jego płytkiej części, z tego miejsca dzieci przenoszą gąbką wodę do wiaderka – wygrywa ta drużyna, której pierwsze wiaderko się napełni.

 

 

Ze sportowym pozdrowieniem

                                                                                                       Koordynator Kinder + Sport woj. śląskiego

                                                                                                                  Prezes UKS „DRAGON”

                                                                                                                          Justyna Tulicka

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *