Festiwal Pływania Kinder+Sport

 

W poniedziałek 24 kwietnia na terenie Pływalni Krytej przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu odbył się Festiwal radości z pływania, organizowany w ramach programu Kinder+Sport. Wzięło w nim 180 dzieci ze szkół podstawowych z terenu Sosnowca. Imprezę poprowadził dziennikarz radiowy Bartosz Kańtoch.
Uatrakcyjnieniem festiwalu był pokaz skoków startowych w połączeniu ze stylem zmiennym w wykonaniu reprezentanta kadry Polski –  Arkadiusza Czech. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w festiwalu otrzymały medale oraz pamiątkowe dyplomy.

ARKADIUSZ CZECH

Dziękujemy serdecznie Prezesowi naszego klubu za zorganizowanie po raz trzeci Festiwalu Kinder + Sport.

Wielkie gratulacje dla uczestników naszego klubu, ponieważ zajęli oni same czołowe miejsca.

Grupa zaawansowana : węgorze  

ZAJĘŁA 2 x  I MIEJSCE

 1. Mateusz Pinczak
 2. Wojciech Słota
 3. Filip Czapiński
 4. Mateusz Masalski
 5. Dominik Nowak

Grupa zaawansowana : rekiny  

ZAJĘŁA 2x  I MIEJSCE

 1. Natalia Jakubczyk
 2. Martyna Greń
 3. Maja Stachowicz
 4. Hanna Markocka
 5. Ksawery Berendt

Grupa początkująca: żabki  

ZAJĘŁA I oraz II MIEJSCE

 1. Patryk Pichit
 2. Marcel Surma
 3. Emilia Łaskawiec
 4. Lena Załucka
 5. Maja Karcz

Duże gratulacje należą się również naszej najmłodszej grupie, która spisała się na medal i bez problemu wykonała wszystkie konkurencje pływackie.

Grupa początkująca: rybk

1. Zabielska Róża

2. Stella Berendt

3. Amelia Gajos

4. Mateusz Gajos

5. Alicja Nowok

 

– Każde dziecko, które rozpoczyna naukę pływania poprzez zabawę, zapomina o lęku, a z biegiem czasu doskonali umiejętności, które procentują przez resztę życia. W ten sposób inspirujemy najmłodszych do podejmowania aktywności fizycznej i uczymy zdrowego trybu życia. Za każdym razem widząc radość dzieci z udziału w zabawach odczuwam niebywałą satysfakcję z możliwości uczestniczenia w programie Kinder+Sport „Radość z Pływania”. Dzięki tej inicjatywie dzieci z całej Polski mogą realizować swoje pływackie ambicje. Musimy pamiętać, że właśnie tego typu imprezy pozwalają nam na uczestniczenie w czymś co najważniejsze: rozwoju naszych dzieci – powiedziała Justyna Tulicka, instruktorka nauki pływania.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *