Dragon na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Kielcach.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się Ogólnopolskie Zawody o Puchar Dyrektora MOSiR Kielce. Rywalizowali zawodnicy z 23 polskich klubów. Klasyfikację punktową wygrała Omega Olkusz.

Dwudniowe zawody odbyły się na pływalni Orka. Uroczyście otworzył je Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. On też dekorował najlepszych pływaków i kluby rywalizujące na tych zawodach.

W punktacji klubowej open zwyciężyła Omega Olkusz – w sumie uzyskała 511 punktów. Drugie miejsce zajęła Sparta Biłgoraj – 399 punktów, trzecie Korona Swim Kielce – 243 punkty, czwarte KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – 220 punktów, piąte Dragon Będzin – 84 punkty, szóste Salos Cortile Kielce – 72 punkty, siódme Korona Kraków – 70 punktów, a ósme Orka MOSiR Kielce – 55 punktów.

Zadowolony z frekwencji i poziomu zawodów był Mieczysław Tomala, dyrektor MOSiR. – Cieszy to, że tyle klubów, praktycznie z całej Polski przyjechało, żeby rywalizować w naszych zawodach. Świadczy to o tym, że pływanie nadal jest popularne, a Kielce są dobrym organizatorem. I utwierdza nas to w przekonaniu, że ta impreza powinna się odbywać cyklicznie – powiedział dyrektor Mieczysław Tomala.

– Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa w tej imprezie. Organizacja super, zawsze z chęcią tu przyjeżdżamy. Dziś reprezentowało nas 29 młodych pływaków. Poziom zawodów wysoki, mocna obsada, bo przyjechali nawet zawodnicy z Gdańska. Ścigamy się, bawimy się i cieszymy z czwartej wygranej w Kielcach – mówił Przemysław Wójcikowski, trener zwycięskiej drużyny z Olkusza.

Omega Olkusz zwyciężyła również w klasyfikacji medalowej – zdobyła 68 medali (33 złote, 18 srebrnych, 17 brązowych). Druga była Sparta Biłgoraj – 50 medali (11 złotych, 20 srebrnych, 19 brązowych), a trzecia Korona Kraków – 10 medali (wszystkie złote).

– Poziom zawodów był bardzo wysoki, padły dobre wyniki. W jednym przypadku niewiele zabrakło do rekordu Polski, jest duża progresja. Niektórzy dopytują się, kiedy zorganizujemy następne zawody, bo bardzo lubią do nas przyjeżdżać. A to jest dla nas duża satysfakcja – powiedział trener Piotr Karpiński, jeden z organizatorów.

Informacja i zdjęcia pobrane ze strony :http://www.mosir.kielce.pl/

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *